Kategoriarkiv: Resultat

Singelfestivalen 10 augusti 2019

Singelfestivalen 2019 - Kopia                                                            Singelfestivalen spelades den 10 augusti, med 22 startande lag. Tävlingen fick genomföras i Boulehallen eftersom vädret inte var med oss .                                                                                Segrare blev: Berit Sjöberg KIF/Pascal Lefevre KIF. 2:a Inger Westin SSÖ/Lars-Erik Fritioff SJÖ. 3:a Lindali Andersson CAR/ B-J Sjögren CAR. På 4:e plats kom Lisbeth Bonander SSÖ/Arne Efraimssom SSÖ. Grattis till er Alla!                                  Singefestivalen Slutresultat

Publicerat i Nyheter, Resultat | Kommentarer inaktiverade för Singelfestivalen 10 augusti 2019

Stigs Minne 30 juli 2019

2019img_6483Stigs Minne 2019Tisdagen den 30 juli spelades Stigs Minne i Skene.  26 lag spelade, därav många från SSÖ som fick fina placeringar. Segrade gjorde de fyra på vänstra bilden. fr.v. Bengt-Åke Andersson, Arne Efraimsson, Allan Hermburg och Lars-Gunnar Andersson. Grattis !!!

Publicerat i Nyheter, Övriga tävlingar | Kommentarer inaktiverade för Stigs Minne 30 juli 2019

Träningsserie – Kransmosseen 2019

TRÄNINGSSERIE-Kransmossen-RESULTAT O TABELL 19-08-19
TRÄNINGSSERIE-Kransmossen-RESULTAT O TABELL 19-08-12
TRÄNINGSSERIE-Kransmossen-RESULTAT O TABELL 19-08-05
TRÄNINGSSERIE-Kransmossen-RESULTAT O TABELL 19-06-17
TRÄNINGSSERIE-Kransmossen-RESULTAT O TABELL 19-06-10
TRÄNINGSSERIE-Kransmossen-RESULTAT O TABELL 19-06-03
TRÄNINGSSERIE-Kransmossen-RESULTAT O TABELL 19-05-27
TRÄNINGSSERIE-Kransmossen-RESULTAT O TABELL 19-05-20

TRÄNINGSSERIE-Kransmossen-RESULTAT O TABELL 19-05-13

Publicerat i Resultat, Träningsserie Kransmossen | Kommentarer inaktiverade för Träningsserie – Kransmosseen 2019

Guldcupen i Dalsjöfors 17 Maj 2019

Guldcupen i Dalsjöfors 2019                                                                               Fredagen den 17 maj spelades Guldcupen i Dalsjöfors med 34 startande lag. Segrare blev Bengt-Åke Andersson och Arne Efraimsson från SSÖ. 2:a blev Jan Ahlberg och Lars-Göran Axelsson t.v. i bild. 3:a, Eddy Persson och Yngve Dahlbom t.h. Grattis till er alla!

Publicerat i Nyheter, Övriga tävlingar | Kommentarer inaktiverade för Guldcupen i Dalsjöfors 17 Maj 2019

Hallmästerskapen Dubbel, Dam & Herr 28 Mars 2019

Hallmästerskapen Dam Dubbel 2019 (1) - KopiaHallmästerskapen Herr Dubbel 2019 - Kopia                                              Segrare i Damklassen blev Mona Larsson och Berit Sjöberg                                              Segrare i Herrklassen blev Jari Ilomäki och Peder Aronsson.                                                                                                                                                                                                                   Grattis till er!

Resultat Hallmästerskapen Dubbel 2019

 

Publicerat i Nyheter, Övriga tävlingar | Kommentarer inaktiverade för Hallmästerskapen Dubbel, Dam & Herr 28 Mars 2019

Hallmästerskapen 2019 Singel Dam & Herr

Resultat Hallmästerskapen

Publicerat i Nyheter, Resultat | Kommentarer inaktiverade för Hallmästerskapen 2019 Singel Dam & Herr

DM 9-10 februari 2019

IMG_20190211_203136 - KopiaI helgen anordnade bouleklubben Pom DM i boule i Borås.   På lördagen spelades Ömxt, Jmxt, V55 Mxt och på söndagen V65 Mxd.                                     SSÖ ställde upp med fyra lag på söndagen och tre av dessa gick vidare till slutomgången.   Bästa SSÖ lag blev Bengt-Åke, Lisbeth, Arne med en tredjeplats.  Grattis!

Publicerat i Nyheter, Övriga tävlingar | Kommentarer inaktiverade för DM 9-10 februari 2019

Vinteryran resultat 2019-02-02

Publicerat i Nyheter, Resultat | Kommentarer inaktiverade för

SSÖ-placeringar inom WDBF 2019

SSÖ-placeringar inom WDBF 2019

Publicerat i SSÖ-resultat inom WDBF | Kommentarer inaktiverade för SSÖ-placeringar inom WDBF 2019

Månadsfighten 25 januari 2019

MånadsfightenDalsjöfors tävling, Månadsfighten, spelades i boulehallen den 25 januari. Då segrade SSÖ:s Arne Efraimsson och Lars Ljunggren.          På andra plats kom Varberg:s Christer Gunnarsson och Kenneth Johansson.                       På tredje plats Landvetter med Lillemor och Bengt Carlsson. Grattis till er!

Publicerat i Nyheter, Övriga tävlingar | Kommentarer inaktiverade för Månadsfighten 25 januari 2019

Halloweencupen 2018 Resultat

Slutresultat

Publicerat i Nyheter, Resultat | Kommentarer inaktiverade för Halloweencupen 2018 Resultat

Hallserien 2018-2019

Slutresultat final 2019
Resultat Slutspel semifinal 2019

Slutspelsplan 2019 B
Klubbmöte 26 25 april
Klubbmöte 25 23 april
Klubbmöte 24 16 april
Klubbmöte 23 9 april
Klubbmöte 22 2 april
Klubbmöte 21 26 mars B
Klubbmöte 20 19 mars B
Klubbmöte 19 12 mars

Klubbmöte 18, 5 mars.
Klubbmöte 17, 26 febr.
Klubbmöte 16, 19 febr.
Klubbmöte 15, 12 febr.
Klubbmöte 14, 5 febr.
Slutspelsplan 2019
Klubbmöte 13, 29 jan Ny
Klubbmöte 12, 22 jan

Klubbmöte 11, 15 jan

Klubbmöte 10, 8 jan
Klubbmöte 9, 11 dec.
Klubbmöte 8, 4 dec.
Klubbmöte 7, 27 nov.
Klubbmöte 6, 13 nov.
Klubbmöte 5, 20 nov.
Klubbmöte 4, 6 nov.
Klubbmöte 3, 30 okt.
Klubbmöte 2, 23 okt.
Klubbmöte 1, 16 okt.

Publicerat i Hallserien, Resultat | Kommentarer inaktiverade för Hallserien 2018-2019